Artykuły

Zawsze po Twojej stronie
piątek, 15 marzec 2013

Kolejne milionowe odszkodowanie w Polsce

Kolejne milionowe odszkodowanie w Polsce

Polska Kancelaria Brokerska - okiem brokera: Milion złotych dla poszkodowanego dziecka. 

Dziewczynka, która urodziła się przedwcześnie w wyniku wypadku komunikacyjnego otrzyma łącznie ponad milion złotych zadośćuczynienia. Matka uległa wypadkowi jadąc do porodu, w efekcie czego urodziła niepełnosprawne dziecko. Sąd uznał winę kierowcy, który nie dostosował prędkości do warunków drogowych i doprowadził do tragicznego zdarzenia.

Matka dziecka wystąpiła do kancelarii odszkodowawczej z roszczeniem do ubezpieczyciela sprawcy. Poszkodowana małoletnia otrzymała bezspornie 50 tysięcy z jego polisy. W kolejnym etapie postępowania zwrócono się o zadośćuczynienie w kwocie 1 mln złotych oraz zwrot kosztów opieki nad dzieckiem. Ubezpieczyciel zwlekał z wypłatą odszkodowania, argumentując, że ciągła hospitalizacja dziewczynki nie pozwala na ocenę stanu jej zdrowia przez komisję lekarską. Sprawa trafiła do Rzecznika Ubezpieczonych, a przeciwko Ubezpieczycielowi skierowano pozew do sądu. Wyrok zapadł w 2012 roku, łączna kwota zadośćuczynienia wyniosła ponad 1 mln złotych, zasądzono też comiesięczną rentę. Sąd odrzucił apelację pozwanego Towarzystwa. Niewykluczone, że o odszkodowanie będą walczyć także rodzice upośledzonej dziewczynki.

Ten serwis używa plików cookies.
Korzystanie z tego serwisu, bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej...