Artykuły

Zawsze po Twojej stronie
poniedziałek, 14 sierpień 2023

Ubezpieczenie GAP – czyli nie przegap ryzyka w przypadku samochodów leasingowanych.

Ubezpieczenie GAP – czyli nie przegap ryzyka w przypadku samochodów leasingowanych.

Wszystkie drogi prowadzą do... straty wartości. Każdy samochód, niezależnie od typu, traci na wartości już w momencie, gdy opuszcza salon - nawet do 70% w ciągu pierwszych 3 lat!

A co, jeśli finansujesz swój pojazd za pomocą kredytu lub leasingu? Zwykle zobowiązujesz się do zapłaty kwoty wyższej niż wartość samego pojazdu.

W rezultacie, różnica między ceną zakupu a wartością rynkową twojego pojazdu w dniu wypadku może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Bez odpowiedniego ubezpieczenia, "różnicę" musisz pokryć z własnej kieszeni. Dlatego właśnie istnieje ubezpieczenie GAP!

Ubezpieczenie GAP, czyli "Guaranteed Asset Protection Insurance", to Twój finansowy parasol ochronny. Jest to dodatkowe ubezpieczenie dla samochodów leasingowanych, kredytowanych i kupowanych za gotówkę, które gwarantuje ochronę przed utratą wartości samochodu w przypadku kradzieży lub szkody całkowitej.

W tak niefortunnych sytuacjach, ubezpieczenie GAP zasypuje finansową przepaść między niższą wartością rynkową Twojego samochodu, a jego pierwotną wartością. Bez względu na to, czy prowadzisz samochód osobowy, czy ciężarowy, ubezpieczenie GAP chroni Twoje finanse przed nagłymi zmianami na rynku.

Zapomnij o kłopotach związanych ze stratą wartości pojazdu. Z ubezpieczeniem GAP, Twoje finanse zawsze będą w bezpiecznej odległości od wszelkich niespodziewanych kosztów.

KLUCZOWE KORZYŚCI UBEZPIECZENIA GAP

Ochrona finansowa: Ubezpieczenie GAP chroni Cię przed nieoczekiwaną stratą finansową, pokrywając różnicę między wartością rynkową Twojego pojazdu a kwotą, którą nadal jesteś winien leasingodawcy lub kredytodawcy w przypadku kradzieży lub szkody całkowitej.

Pewność: Jak wiemy, samochody szybko tracą na wartości. GAP zapewnia Ci spokój ducha, wiedząc, że jeśli coś stanie się z Twoim pojazdem, nie będziesz musiał pokrywać tej różnicy z własnej kieszeni.

Zaoszczędź pieniądze: Zakup ubezpieczenia GAP od zewnętrznego pośrednika może okazać się tańszy, niż jeśli zdecydowałbyś się na zakup bezpośrednio od leasingodawcy. Możesz zaoszczędzić nawet do 30-35% na kosztach ubezpieczenia.

Elastyczność: Ubezpieczenie GAP może być wykupione zarówno na firmę (pojazd firmowy), jak i jako osoba fizyczna (na swój pojazd prywatny). Możesz także zakupić polisę na okres do 5 lat, zapewniając sobie długoterminową ochronę.

Możliwość zysku: W niektórych sytuacjach, szczególnie jeśli masz leasing z dużą wpłatą własną, ubezpieczenie GAP może przynieść Ci dodatkowe korzyści finansowe. Odszkodowanie z tytułu AC może pokryć pozostałe do spłaty raty leasingu, a odszkodowanie z tytułu GAP trafi do Ciebie, dając dodatkowe środki, na przykład na zakup następnego pojazdu.

Pamiętaj, że zakup ubezpieczenia GAP to inwestycja, która daje Ci spokój ducha i ochronę finansową. Bez względu na to, czy ostatecznie doświadczysz kradzieży czy całkowitej szkody pojazdu, będziesz mieć pewność, że jesteś odpowiednio ubezpieczony.

Zanim zdecydujesz się na ubezpieczenie GAP, powinieneś dokładnie zapoznać się z warunkami polisy lub skonsultować z profesjonalnym brokerem ubezpieczeniowym, który zabezpieczy twoje interesy.

Eksperci Polskiej Kancelarii Brokerskiej przy dokonywaniu rekomendacji warunków ubezpieczenia dokonują oceny wszystkich aspektów umowy, gdyż przyświecające nam motto brzmi „zawsze po Twojej stronie”. Dlatego otwarcie mówimy z jakimi zagrożeniami wiązać się mogą Twoje wybory, jednocześnie chronimy Cię w momencie wypłaty odszkodowania, aby odszkodowanie wypłacone zostało w pełnej wysokości.

Ten serwis używa plików cookies.
Korzystanie z tego serwisu, bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej...