Artykuły

Zawsze po Twojej stronie
czwartek, 07 sierpień 2014

Gdzie szukać biegłego?

Gdzie szukać biegłego?

Fachowa opinia biegłego w postępowaniu ma kluczowe znaczenie dla wyniku sprawy.

Gdzie szukać i gdzie znaleźć biegłego, który rzeczywiście będzie posiadał bogate doświadczenie zawodowe i słusznie uznawany będzie za eksperta w zakresie swojej działalności?

Jedna z głośniejszych spraw dotyczyła Prezesa pewnego Towarzystwa Ubezpieczeń. Biegła powołana przez Prokuraturę Apelacyjnąpomyliła się o 35 mln zł na niekorzyść oskarżonego przy obliczaniu straty, z jakimi wiązała się jego działalność. W przedstawionej ekspertyzie wymyśliła kurs dolara, skopiowała fragmenty raportu pewnej firmy doradczej, a także w toku sprawy potwierdziła istnienie wymyślonej metody analizy ekonomicznej.
Środowisko prawnicze jest zdania, że najgorzej przedstawia się sytuacja w dziedzinach związanych z finansami. W tych obszarach kompetencje biegłych pozostawiają wiele do życzenia.
Coraz częściej sądy ze względu na nieufność do biegłych powierzają sprawę zewnętrznemu audytorowi.

Niestety takie pojedyncze przypadki rzucają cień na całą grupę biegłych sądowych. W dziedzinie ubezpieczeń warto wesprzeć się zatem opinią profesjonalnego brokera, mogącego występować w charakterze biegłego. Nasze ponad 15 letnie doświadczenie sprawia, że dogłębnie znamy rynek polskich ubezpieczeń. Wiedza ekspertów Polskiej Kancelarii Brokerskiej sprawia, że wykonujemy usługi rzetelnie i na jak najwyższym poziomie. Jako przedstawiciel naszego Klienta jesteśmy zawsze po jego stronie służąc wparciem i profesjonalną opinią.

Ten serwis używa plików cookies.
Korzystanie z tego serwisu, bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej...