Zawsze po Twojej stronie
Friday, 06 December 2013

Raport o stanie rynku brokerskiego - KNF

Raport o stanie rynku brokerskiego - KNF

1% Brokerów Ubezpieczeniowych zabezpiecza Klientów na sumę wyższą niż minimalna ustawowo.

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała „Raport o stanie rynku brokerskiego w roku 2012”.

Polska Kancelaria Brokerska znalazła się grupie 1% brokerów z najwyższą sumą gwarancyjną na ryzyka OC. Obecna suma gwarancyjna 10 mln EUR ubezpieczenia OC Polskiej Kancelarii Brokerskiej należy do największych.

Nasza Kancelaria znalazła się w grupie 1% brokerów, którzy zdecydowali się powiększyć sumę gwarancyjną, aby lepiej zabezpieczyć interes swoich odbiorców.

Jednym z warunków wymaganych do uzyskania zezwolenia i wpisania do rejestru brokerów jest zawarcie umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Raport wskazuje, że 99% zawartych przez brokerów umów dotyczyło sumy podstawowej.

Z raportu wynika także, że wartość składek ulokowanych w zakładach ubezpieczeń za pośrednictwem brokerów w roku 2012 wzrosła o 17,9% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Znaczenie brokerów i ich rola na rynku ubezpieczeń z każdym rokiem wzrasta.

Brokerzy trafiają do coraz szerszej grupy odbiorców. Korzyści ze współpracy z brokerami dostrzegają zarówno duże firmy jaki małe podmioty.

Ten serwis używa plików cookies.
Korzystanie z tego serwisu, bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej...