Artykuły

Zawsze po Twojej stronie
piątek, 21 sierpień 2015

Szpital przed sądem

Szpital przed sądem

6 mln złotych domagają się bliscy Szwedki, która trzy lata temu poddała się operacji plastycznej w jednym z gdańskich szpitali. W wyniku zabiegu pacjentka zapadła w śpiączkę, a jej obecny stan jest oceniany jako wegetatywny.

Operacja przeprowadzona w Pomorskim Centrum Traumatologii okazała się dramatyczna w skutkach - operowana nie wybudziła się z narkozy, a jej mózg w wyniku komplikacji prawdopodobnie uległ niedotlenieniu. Od trzech lat 34-letnia dziś Christina Hedlund wymaga specjalistycznej opieki medycznej. Rodzina kobiety domaga się 6 mln złotych odszkodowania i renty - jak szacuje ich radca prawny miesięczne koszty utrzymania i opieki nad pacjentką wynoszą 18 tysięcy złotych. PCT nie zgadza się na ich pokrycie przed rozpoczęciem procesu cywilnego. Prawnik poszkodowanej argumentuje, że sprawa może się toczyć przez wiele lat, a pacjentka wymaga stałej opieki medycznej oraz zapewnienia środków na jej pokrycie. Kolejne posiedzenie Sądu odbędzie się we wrześniu.

Ten serwis używa plików cookies.
Korzystanie z tego serwisu, bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej...