Artykuły

Zawsze po Twojej stronie
sobota, 28 marzec 2015

Broker - panaceum na praktyki ubezpieczycieli

Broker - panaceum na praktyki ubezpieczycieli

Broker profesjonalista – panaceum na praktyki ubezpieczycieli.

Za co Ci nie zapłacą, chociaż powinni?

 • koszty najmu auta zastępczego
 • utratę wartości handlowej pojazdu
 • zastosowanie części oryginalnych w starszych pojazdach
 • utracone korzyści
 • często także inne bezsporne świadczenia
   
  Rzecznik Ubezpieczonych przeanalizował ponad 2 tys. skarg z lat 2011-2013 i opublikował raport – „Orzecznictwo Sądu Najwyższego a praktyka likwidacji szkód komunikacyjnych”.
  W skargach kierowanych do Rzecznika, poszkodowani zarzucali  zakładom ubezpieczeń głównie zaniżanie kwoty odszkodowania poprzez stosowanie potrąceń amortyzacyjnych i zamienników zamiast części oryginalnych przy ustalaniu wysokości kosztów naprawy uszkodzonych pojazdów. Skarżyli się także na brak zwrotu kosztów najmu pojazdu zastępczego oraz utrudnienia w realizacji roszczeń związanych z utratą wartości handlowej pojazdu. Z raportu wynika, że ubezpieczyciele nie respektują uchwał Sądu Najwyższego oraz nie dostosowują się do rekomendacji KNF w sprawie utraty wartości handlowej auta.
   
  W razie jakichkolwiek wątpliwości prawnych Sąd Najwyższy ma decydujące znaczenie. Stoi bowiem na straży jednolitości orzecznictwa sądów powszechnych.
  Korzystanie z usług profesjonalnego brokera chroni przed sprzecznymi z prawem praktykami zakładów ubezpieczeń. Broker jako przedstawiciel ubezpieczonego działa w jego imieniu i na jego korzyść, zwalniając go jednocześnie z obowiązku znajomości bieżącej sytuacji prawnej.

Baza wiedzy

Ten serwis używa plików cookies.
Korzystanie z tego serwisu, bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej...