Artykuły

Zawsze po Twojej stronie
niedziela, 25 listopad 2012

Oszczędzanie na przyszłość to już konieczność

Oszczędzanie na przyszłość to już konieczność

Oszczędzanie na przyszłość to już konieczność - radzą brokerzy.

Oszczędzanie na emeryturę staje się koniecznością. Polska Kancelaria Brokerska przekazuje, iż według wyliczeń Rady Gospodarczej, stosunek wysokości emerytury do wysokości ostatniej pensji przed przejściem na emeryturę w 2060 r. wyniesie ok. 28-32%.

Skoro wysokość emerytury w 2060 r. wyniesie ok. 28-32% ostatniej pensji, oszczędzanie na przyszłość by zachować standard życia to obecnie konieczność. Często zapominamy, iż koszty utrzymania z wiekiem rosną - często największym elementem budżetu emerytów są wydatki na lekarstwa i opłaty, te jednak z roku na rok coraz bardziej drożeją. Gdyby uwzględnić te zmienne, można zadać sobie pytanie czy starczy nam na zapewnienie sobie godnej emerytury?

Eksperci produktów inwestycyjnych i oszczędnościowych kierują do klientów indywidualnych coraz więcej produktów umożliwiających oszczędzanie na przyszłość, w tym IKE i IKZE. Możliwości oszczędzania dostępne są już w bankach i na otwartym rynku. Anna Popków - doradca klienta i analityk Polskiej Kancelarii Brokerskiej potwierdza, iż najszerszy wybór ofert o najkorzystniejszych parameteach dostępny jest na otwartym rynku - gdzie niemal codziennie tworzy się nowe rozwiązania, czy poprawia warunki, a przy planowaniu większych inwestycji można nawet uzyskać indywidualne, dodatkowe korzyści. Analityk PKB sugeruje również, że przy ich wyborze klient poza oceną ekonomiczną powinien kierować się stabilnością, bezpieczeństwem i zaufaniem do firmy, która je oferuje,lub oprzeć się na rekomendacji niezależnego doradcy (renomowanego brokera).

Baza wiedzy

Ten serwis używa plików cookies.
Korzystanie z tego serwisu, bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej...