Artykuły

Zawsze po Twojej stronie
poniedziałek, 01 luty 2016

Wybieraj najlepszych

Instytucje, które dbają o wizerunek rynku ubezpieczeniowego wychodzą z inicjatywą i propagują sygnowanie Kodeksu Etyki. Dla beneficjentów korzystających z usług pośredników finansowych, w tym brokerów ubezpieczeniowych jest to gwarancja jakości obsługi.

Sygnowanie Kodeksu Etyki jest niezwykle istotne z punktu widzenia instytucji finansowych. Wpływa to bowiem na ich wizerunek i postrzeganie na rynku. W oczach Klientów zyskują obraz firm rzetelnych i godnych zaufania, takich, z którymi warto współpracować. Dlatego też coraz więcej instytucji przystępuje do tego elitarnego grona.

Z naszego doświadczenia wynika, że z punktu widzenia klienta końcowego jest to niezwykle istotna kwestia, ponieważ świadomość, że za danym narzędziem stoją konkretne, poważane instytucje pozwala Klientom spać spokojnie i nie obawiać się o swoje finanse, a także poziom zabezpieczenia ich życia czy majątku. W ich odczuciu Kodeks Etyki wpływa na rzetelne wykonywanie usług przez Partnera.

Dlatego bardzo ważne jest, by strony upewniły się, że pośrednik, z usług którego korzystają, podpisał Kodeks. Informację taką można sprawdzić w Stowarzyszeniach, m.in. Stowarzyszeniu Brokerów Ubezpieczeniowych w Polsce, który czuwa również nad Polską Kancelarią Brokerską.

Baza wiedzy

Ten serwis używa plików cookies.
Korzystanie z tego serwisu, bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej...