Artykuły

Zawsze po Twojej stronie
czwartek, 29 czerwiec 2017

(Nie)najdroższe wakacje

(Nie)najdroższe wakacje

Wakacje to czas decyzji: dokąd pojechać, jakim środkiem transportu, co będzie nam niezbędne, a z czego możemy zrezygnować i koniec końców, czy wykupić ubezpieczenie na wyjazd? Decyzji i trosk związanych z tym wydarzeniem jest sporo, a organizowanie idealnych wakacji to często sport dla wytrwałych. O ile w trzech pierwszych przypadkach mogą nas ponieść wodze fantazji, a rodzinny spór  o kierunek: Hiszpania, a może jednak Grecja, można sprowadzić do burzy w szklance wody, o tyle decyzja związana z zakupem polisy turystycznej może mieć nieodwracalne zdrowotne i finansowe konsekwencje. 

67 tysięcy złotych, 45 tysięcy złotych - to koszty leczenia 2 osób, których obrażenia wymagały hospitalizacji oraz transportu lotem sanitarnym do Polski z Hiszpanii i Danii z asystą służb medycznych. O jakich uszkodzeniach mowa? Można by powiedzieć, że nieekstremalnych, bardzo prawdopodobnych dla każdego człowieka - udar i złamanie biodra. Na szczęście, oboje poszkodowani byli objęci ochroną na taką ewentualność. Koszt polisy w stosunku do kosztów jakie możemy ponieść w wyniku jej braku jest znikomy. Jest jednak wiele osób, które nadal ryzykują, licząc na to, że nic się nie stanie, wybierają najtańszą opcję z najmniejszym zakresem ochrony lub nie wybierają jej wcale. 

Dlaczego rezygnują z takiego zabezpieczenia lub wybierają ubezpieczenie ze zbyt niską sumą? Badania dotyczące preferencji i zwyczajów wakacyjnych Polaków przeprowadzone przez Ipsos pokazują, że powodów jest kilka: iluzoryczna ochrona - posiadanie innego ubezpieczenia, niepotrzebny koszt, wysokie koszty ubezpieczenia, brak zdarzeń podczas poprzednich pobytów. No właśnie, co musi się wydarzyć, żeby takie rozumowanie zmienić? Prawdopodobnie wypadek lub choroba podczas wyjazdu. Uczymy się na błędach, niestety, najczęściej własnych, a wielu z nas już się nauczyło. Dowodem na to jest wzrost liczby osób ubezpieczających się na wyjazdy zagraniczne. W tym roku aż 73 %  Polaków udających się na zagraniczne wakacje planuje wykupić ubezpieczenie turystyczne. Poprawa jest widoczna, świadomość ubezpieczeniowa Polaków się zwiększa. Problem, który jest nadal widoczny to wybór odpowiedniej polisy, nie „byle jakiej”, takiej która pokryje koszty leczenia i zagwarantuje nam komfort podczas wypoczynku,  a nie postawi nas przed faktem ogromnych zobowiązań finansowych wobec placówek medycznych, w których otrzymaliśmy pomoc. 

Jako brokera ubezpieczeniowego, cieszy nas fakt, że nasze działania uświadamiające jak ważne jest zagwarantowanie sobie i swoim najbliższym właściwej ochrony, mają wpływ na wzrost świadomości konieczności dodatkowej ochrony poza kartą EKUZ, która nie obejmuje wszystkich usług medycznych i refunduje średnio tylko 80 % kosztów leczenia poza granicami kraju. Warto więc korzystać z rozwiązań  kompleksowych, które rekomendujemy naszym Klientom. 

Polska Kancelaria Brokerska podczas wakacji i zawsze po Twojej stronie.

Baza wiedzy

Ten serwis używa plików cookies.
Korzystanie z tego serwisu, bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej...