Artykuły

Zawsze po Twojej stronie
niedziela, 03 listopad 2013

Ryzyko utraty płynności - broker radzi

Ryzyko utraty płynności - broker radzi

Polska Kancelaria Brokerska - okiem brokera: Utrata płynności – ryzyko kluczowe dla przedsiębiorcy.

Brak stabilności finansowej był najczęstszą przyczyną bankructw polskich firm w minionym roku.  Wg specjalistów rynku, na taką sytuację ma wpływ m.in. pogorszenie się dyscypliny płatniczej wśród przedsiębiorstw oraz brak zaufania do firm windykacyjnych. 

Blisko 70% polskich firm decyduje się na windykację należności we własnym zakresie, jednak w przypadku małych i średnich firm - bez rozbudowanego zaplecza windykacyjnego, szanse na odzyskanie długów znacznie spadają. Wyjściem z sytuacji może być w tym sektorze zawarcie umowy ubezpieczenia należności. Niektóre z Towarzystw znacznie uprościły procedurę zawierania umowy cesji ryzyka w tym zakresie oraz opracowały produkty dedykowane specjalnie dla MSP.  Ryzykiem dla dużych przedsiębiorstw jest różnica w kosztach utrzymania działu windykacji, które przewyższają sumę odzyskanych należności. Jak szacują specjaliści rynku brokerów, ryzyko utraty płynności przez polskie firmy zachowa tendencję wzrostową także w 2013 roku.

Baza wiedzy

Ten serwis używa plików cookies.
Korzystanie z tego serwisu, bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej...