Aktualności

Zawsze po Twojej stronie

Naszą siłą jest wiedza i doświadczenie

×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 240.
piątek, 15 lipiec 2022

Ubezpieczenia grupowe - bezpieczeństwo pracowników i pomoc brokera

Ubezpieczenia grupowe - bezpieczeństwo pracowników i pomoc brokera

O skutkach pandemii pisaliśmy już kilkakrotnie. Są jednak tak szerokie, że trudno znaleźć obszar gospodarki, który choćby w minimalnym stopniu nie ucierpiał na jej skutek. Jeszcze dwa lata temu nie spodziewaliśmy się, że ceny będą szybowały na naszych oczach niemal z dnia na dzień. Postpandemiczny wzrost śmiertelności nałożył się na skutki długu zdrowotnego i zastanawiamy się gdzie jest granica? Czy na pewno „Sky is the limit”?

Jest to krytyczny moment na ulepszenie programu ubezpieczeń na życie lub wprowadzenie go do swojej organizacji.

Dlatego na pierwsze pozycje wyszły modułowe programy ubezpieczeń. W ten sposób Towarzystwa Ubezpieczeń odpowiadają na potrzebę wyboru i sytuację, kiedy ubezpieczenie grupowe jest jedynym posiadanym ubezpieczeniem na życie. Taka „cegiełka” ma spełniać indywidualne potrzeby pracowników i ich rodzin.

Dla wszystkich grup społecznych znaczenie bezpieczeństwa to już kluczowa pozycja w piramidzie potrzeb. Zignorowanie tego faktu może negatywnie wpłynąć na ocenę pracodawcy.

 

Dlaczego akurat grupówki?

24 h na dobę!

Zgadza się, takie ubezpieczenie grupowe działa przez całą dobę. Ponad to działa i w pracy i życiu prywatnym. Nie ma więc obawy, że ubezpieczyciel będzie niechętny do wypłaty odszkodowania, gdy wypadek zdarzy się poza pracą.

Oszczędność

Choć nie zawsze powinno to być kryterium wyboru, to w tym wypadku grupowe polisy ubezpieczeniowe są tańsze od indywidualnych i nie idzie za tym ich gorsza jakość. Wręcz odwrotnie, zakres ochrony może być nieproporcjonalnie bardziej korzystny do jej niskiej składki.

Atrakcyjność pracodawcy

Dla aż 27 procent badanych pracowników grupowe ubezpieczenie na życie okazuje się ważnym atutem zakładu pracy. To wynik badania przeprowadzonego przez Departament Rozwoju Rynku Polskiej Kancelarii Brokerskiej.

 

Twój broker podpowiada

Dla organizacji i firm zadbanie o bezpieczeństwo pracownika jest koniecznością i tak naprawdę spełnia potrzeby obojga stron. Oczywistym jest, że dla pracownika jest to wsparcie w trudnych sytuacjach życiowych, niezależnie, czy mówimy o chorobie, czy uszczerbku na zdrowiu. Wszystkie te sytuacje wiążą się z koniecznością poniesienia niezaplanowanych, czasem wysokich kosztów leczenia.

Pracodawcy tracą na jakiś czas pracownika, który nie wykonuje obowiązków służbowych. Polisa daje mu realne wsparcie finansowe, pomoc w organizacji leczenia, dostęp do serwisów medycznych.

Produktem końcowym takiego pakietu są zadowolone obie strony.

Jak zwykle nasi doradcy służą ekspercką radą, ponieważ jesteśmy Zawsze po Twojej stronie.

Pełny artykuł do pobrania, którego autorką jest Magdalena Płatek - menedżer Zespołu Grupowych Ubezpieczeń na Życie PKB - znajdziesz w załączniku na dole strony.

Jesteśmy po to, żeby Ci pomóc, skontaktuj się z nami TUTAJ

Zapraszamy do kontaktu

Nasi doradcy pomogą podjąć właściwą decyzję
dotyczącą optymalnej formy ubezpieczenia, dopasowanej do różnych potrzeb.

Skontaktuj się z doradcą

Dla naszych klientów pracujemy na pełnych obrotach. Dzięki bogatemu doświadczeniu, wyobraźni i znajomości wiemy czym jest ryzyko ubezpieczeniowe, wiemy jak się przed nim zabezpieczyć, a koniec końców, wiemy jak zlikwidować szkodę powstałą na jego skutek. W kwestii ubezpieczeń nie mogłeś trafić lepiej.

Oliwia Żak

Doradca klienta

Ten serwis używa plików cookies.
Korzystanie z tego serwisu, bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej...