Wiedza

Zawsze po Twojej stronie

poniedziałek, 21 listopad 2022

Casco

Termin casco dotyczy grupy ubezpieczeń wszelkich środków transportu wraz z ich wyposażeniem. Ochroną polisy casco można objąć dowolny pojazd w ruchu lądowym, morskim czy powietrznym. 

Dla przykładu: w transporcie drogowym umożliwia otrzymanie odszkodowania, gdy dojdzie do zderzenia samochodu ze zwierzyną. W transporcie morskim, gdy statek zatonie, a w powietrznym, gdy dojdzie do kradzieży samolotu.  


czwartek, 27 październik 2022

Awaria poszczególna

To zagadnienie z obszaru kodeksu morskiego. Awaria poszczególna obejmuje wszelkie szkody i straty poniesione przez statek lub towar w czasie podróży morskiej na skutek jakiegoś wypadku, poza szkodami spowodowanymi normalnym zużyciem lub związanymi z awarią wspólną.


piątek, 21 październik 2022

AutoCasco

Ubezpieczenie AC to jedno z wielu ubezpieczeń komunikacyjnych. Różni się tym od obowiązkowego OC, że zabezpiecza interesy właściciela pojazdu. Co to oznacza w praktyce?

To skuteczna ochrona twojego pojazdu na wypadek wszelkiego rodzaju zniszczeń lub kradzieży całkowitej lub częściowej (np. szyby, lusterka, zderzaka). Trze­ba jednak pamię­tać o zakresie ubez­pie­cze­nia AC, który nie jest sta­ły i może znacząco różnić się w zależności od ubezpieczyciela.


wtorek, 15 czerwiec 2021

Stała suma ubezpieczenia AC

Niezmienna wartość pojazdu ustalona przez ubezpieczyciela, w dniu zawarcia umowy ubezpieczenia autocasco. Wartość samochodu ustalana jest na podstawie profesjonalnych katalogów (Eurotax lub Info-Ekspert) i nie zmienia się przez cały okres obowiązywania polisy. Stała suma ubezpieczenia jest opcją dodatkowo płatną, polecaną głównie właścicielom nowych, wartościowych aut.


wtorek, 15 czerwiec 2021

Smart Casco

Okrojona wersja ubezpieczenia autocasco, nazywana także minicasco. Cena polisy jest niższa niż standardowego AC, ale zapewnia też mniejszą ochronę. Smart Casco najczęściej gwarantuje wypłatę odszkodowania w przypadku kradzieży auta lub 2-3 innych ryzyk. Każde towarzystwo może oferować inne warunki Smart Casco. Dokładny zakres ochrony i wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela, zawarte są w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.


wtorek, 15 czerwiec 2021

Pojazd historyczny – OC

Posiadacz pojazdu mechanicznego będącego pojazdem historycznym ma możliwość zawarcia umowy ubezpieczenia krótkoterminowego OC posiadaczy pojazdów mechanicznych.


Strona 1 z 3

Baza wiedzy

Ten serwis używa plików cookies.
Korzystanie z tego serwisu, bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej...