Baza wiedzy

Zawsze po Twojej stronie
piątek, 11 czerwiec 2021

Akwizycja

Akwizycja

To jedna z metod dystrybucji produktów ubezpieczeniowych, która jest jednocześnie najstarszą formą aktywizacji samej sprzedaży. Polega ona przede wszystkim na prezentowaniu oferty, a głównym celem jest zawarcie umowy sprzedaży.

W przypadku brokerów, akwizycja obejmuje tak naprawdę wszelkie czynności brokera ubezpieczeniowego związane ze sprzedażą, do najważniejszych należą:

• sprzedaż usług ubezpieczeniowych,

• kształtowanie jakości obsługi,

• budowanie długotrwałych relacji z klientami.

Tego rodzaju komunikacja marketingowa jest po pierwsze dwukierunkowa, a po drugie wyjątkowo elastyczna. Zakłada bowiem szybką reakcję brokera na zmieniające się potrzeby i oczekiwania klienta oraz dostosowanie oferty do taktyki działań rynkowych.

Jeśli chodzi o samą formę komunikacji interpersonalnej przy akwizycji wyróżniamy metodę:

– bezpośrednią, czyli np. spotkanie brokera z klientem,

– pośrednią, czyli kontakt drogą telefoniczną lub mailową.

Oferty towarzystw ubezpieczeniowych nieustannie się zmieniają, dlatego kluczowa jest dogłębna analiza rynku ubezpieczeń w danym momencie. Brokerzy z Polskiej Kancelarii Brokerskiej aktywnie śledzą wszelkie zmiany i przywiązują ogromną wagę do wnikliwej analizy ofert towarzystw ubezpieczeniowych. Działamy bowiem w myśl zasady: Zawsze po Twojej stronie.

Ten serwis używa plików cookies.
Korzystanie z tego serwisu, bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej...