Wiedza

Zawsze po Twojej stronie
poniedziałek, 27 luty 2023

CWAR (Contract Works All Risk)

To ubezpieczenie wszelkich ryzyk związanych z kontraktem, które należy do grupy ubezpieczeń budowlano-montażowych. 

Ubezpieczenie łączy produkty typu ubezpieczenie wszystkich ryzyk budowy CAR i ubezpieczenia wszystkich ryzyk montażu EAR. Ochrona tego rodzaju dotyczy inwestycji, które mogą dotyczyć zarówno prace budowlanych jak i montażowych. 

 DUŻY PROJEKT MULTUM RYZYK

Ubezpieczenie wszelkich ryzyk związanych z kontraktem CWAR dedykowane jest w szczególności do dużych projektów, gdzie ze względu na ich rozmiar i zakres ryzyk wymagane jest ustanowienie szerokiego pokrycia ubezpieczeniowego. W tym miejscu ubezpieczenie wszelkich ryzyk związanych z kontraktem CWAR ma z założenia chronić prawie wszystko przez cały okres trwania inwestycji. Ochrona zatem obejmuje wstępne badania, prace projektowe, samą budowę, montaż, rozruch oraz ewentualną konserwację. 

Zakres ubezpieczenia obejmuje wszystkie ryzyka, które nie są zawarte w ubezpieczeniu CAR oraz EAR z wyjątkiem tych wyraźnie wyłączonych w OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia). Co więcej ochrona ubezpieczeniowa może dotyczyć zarówno samego inwestora, jak i wykonawcy czy podwykonawcy.

Aby skutecznie zabezpieczyć się w tym zakresie należy zacząć od kontaktu z profesjonalnym brokerem, czego rezultatem będzie szczegółowy audyt ubezpieczeniowy. 

AUDYT UBEZPIECZENIOWY W POLISIE WSZELKICH RYZYK ZWIĄZANYCH Z KONTRAKTEM CWAR

Celem audytu ubezpieczeniowego jest wydanie rekomendacji, która zawiera rozwiązania ubezpieczeniowe redukujące prawdopodobieństwo wystąpienia lub skutki ewentualnej szkody. Dlatego tak istotne są informacje o przedmiocie ubezpieczenia, które broker ubezpieczeniowy uzyskuje podczas audytu ubezpieczeniowego. Na ich podstawie ocenia ryzyko, które ma kluczowy wpływ na warunki i dostępność konkretnego ubezpieczenia. Następnie w oparciu o uzyskaną wiedzę konstruuje ubezpieczenie z dodatkowymi klauzulami, które mają skutecznie zabezpieczyć interesy ubezpieczonego. W dalszej kolejności dochodzi do negocjacji z towarzystwem ubezpieczeniowym. 

Kancelaria brokerska to zespół specjalistów, którzy bardzo wnikliwie zarządzają ryzykiem ubezpieczeniowym, dlatego korzystanie z ich pomocy jest kluczowe dla przedsiębiorców. To broker ubezpieczeniowy jest odpowiedzialny za zawartą umowę ubezpieczeniową, dlatego zależy mu na tym, aby w pełni zabezpieczała ona Klienta. 

Polska Kancelaria Brokerska od wielu lat specjalizuje się w zarządzaniu ryzykiem budowlanym CWAR, z wieloletnim doświadczeniem przy wielomilionowych inwestycjach wymagających specjalizacji z linii produktowej CAR oraz EAR. To w głównej mierze doświadczenie tego segmentu spowodowało wdrożenie konkretnych rozwiązań i tworzenie zapewniających pełną ochronę programów ubezpieczeniowych dla sektora budowlanego. 

 

Baza wiedzy

Ten serwis używa plików cookies.
Korzystanie z tego serwisu, bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej...