Baza wiedzy

Zawsze po Twojej stronie
poniedziałek, 16 styczeń 2023

Concierge

Słowo concierge (z fran. concierge) oznacza dozorcę w domu lub odźwiernego w hotelu. Osoba ta ogólnie rzecz ujmując odpowiada za załatwianie różnego rodzaju drobnych spraw dla mieszkańców lub gości hotelowych.

Wykonywanie codziennych zadań może być nieco przytłaczające. Praca, obowiązki, nieustanne planowanie… i tu właśnie z pomocą przychodzi concierge, który nas wyręcza. 

Konsjerż to zatem osoba, która zajmuje się wszystkim tym, co sprawia nam trudności lub jest dla nas nużące. Dlatego prawdziwy concierge to osoba niezwykle obrotna, która doskonale sobie radzi z deadlinami i zajmowaniem się wieloma sprawami naraz. 

Co to oznacza w praktyce? Concierge w domu czy hotelu może umawiać swoich klientów do lekarzy, fryzjerów, zorganizować wycieczkę, a nawet zamówić zakupy online czy prezent. W zakres jego obowiązków wchodzi niemalże wszystko to, co można załatwić przez internet lub telefon. 

ASSISTANCE

Pojęcie concierge pojawia się w wielu branżach nie tylko we wspomnianym hotelarstwie. Słowo to zakorzeniło się na dobre w sektorze ubezpieczeniowym, jako jeden z zakresów ubezpieczenia assistance. Pakiet concierge to nic innego jak pomoc udzielana przez ubezpieczyciela w momencie wystąpienia określonego zdarzenia. W głównej mierze polega ona na organizacji świadczeń dla ubezpieczonego lub działania w jego imieniu np. zamówienie pokoju w hotelu.

Ubezpieczenie concierge w ramach assistance obejmuje świadczenia, które powstały w związku z zajściem zdarzenia objętego ubezpieczeniem na terytorium naszego kraju, w okresie odpowiedzialności Ubezpieczyciela. Obecnie tego rodzaju polisy odnaleźć można niemal w każdej branży. Rola brokera ubezpieczeniowego w tym przypadku sprowadza się do opracowania produktu ubezpieczeniowego i zdefiniowania oczekiwanego zakresu ubezpieczenia usług concirege. 

Klientami brokera najczęściej są Klienci biznesowi operujący w segmencie B2C lub rzadziej B2B, gdzie usługi typu concierge są oczekiwane. Produkty tego typu istotne są z punktu widzenia klienta końcowego, a dostawca usług uzyskuje wsparcie brokera w utworzeniu rozwiązań, które budują jego przewagę konkurencyjną. Broker ubezpieczeniowy pomoże zdefiniować zakres usług, warunki ich świadczenia, dokona analizy ryzyka i przewidywanego budżetu, w kolejnych fazach pozyska oferentów, którzy świadczyć będą ochronę w zakresie serwisu concierge. 

Wypadek na drodze, jak może pomóc concierge?

Pierwsze pakiety tego rodzaju pojawiły się w ubezpieczeniach majątkowych oraz komunikacyjnych w ramach assistance. Wypadek na drodze w czasie rodzinnej podróży na wakacje to prawdziwy problem. W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego, pakiet concierge może obejmować np. pomoc w organizacji opieki nad dziećmi na czas hospitalizacji rodziców czy zorganizowania kontynuacji podróży publicznymi środkami transportu. Dlatego usługami concierge w ubezpieczeniu samochodu powinni być zainteresowani przede wszystkim rodzice podróżujący z dziećmi. 

Polska Kancelaria Brokerska nie raz miała okazję wspierać swoich Klientów w tego rodzaju zdarzeniach. W przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych często występują sytuacje wymagające fachowej wiedzy. Współpracując z biurem brokerskim otrzymasz nie tylko pełną analizę rynku, ale również wsparcie prawne. Brokerzy ubezpieczeniowi w Polskiej Kancelarii Brokerskiej zawsze precyzyjnie dopasują indywidualnie zakres ochrony, dzięki czemu Twój produkt uzyska oczekiwany przez Ciebie i Twoich klientów stempel pewności i unikalności. W efekcie klienci produktu mogą cieszyć się spokojem oraz stabilnością finansową niezależnie od okoliczności. 

Ubezpieczenie nieruchomości, czyli dom concierge.

W przypadku ubezpieczeń nieruchomości pakiety tego rodzaju wydają się być nieodzowne, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy brak nam czasu. W tym wypadku opcja rozszerzona z usługami concierge nie tylko ułatwi nam życie, ale przede wszystkim oszczędzi czas, który będziemy mogli spożytkować inaczej np. z rodziną. W ramach pakietów concierge dom przy ubezpieczeniach majątkowych możemy liczyć na:

• dostarczenie towarów (np. kwiaty, zakupy),

• rezerwacja hotelu, pensjonatu, wycieczki,

• organizacja opiekunki do dziecka lub innej pomocy domowej,

• rezerwacja biletów do teatru, na koncert lub mecz.

Ubezpieczenie na życie, czyli asystent rodzica

Baby concierge to produkt w ramach polisy na życie, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców. Spraw codziennych związanych z opieką rodzicielską jest całe mnóstwo, w momencie zajścia zdarzenia jeszcze więcej. W tym wypadku concierge zapewni usługi w zakresie organizacji poniższych świadczeń:

• zamówienie i dostawa artykułów dla dzieci i niemowląt,

• organizacja opieki nad dziećmi w wybranym miejscu, 

• organizacja wizyty domowej lekarza pediatry, wizyt kontrolnych, bilansów zdrowia, 

• organizacja korepetycji dla dzieci, urodzin, atrakcji, 

• organizacja wizyty architekta wnętrz, który specjalizuje się w projektowaniu przestrzeni dla dzieci.

Exclusive travel, czyli podróżuj z pakietem concierge.

Organizacja wakacji czy podróży służbowej to nie lada wyzwanie. Musimy zorganizować nie tylko hotel, bilety lotnicze, zarezerwować samochód na miejscu, bilety na atrakcje, ale też spakować się i ubezpieczyć. Organizacja tego przedsięwzięcia może wyczerpać nasze zasoby fizyczne i psychiczne. W tym wypadku nieodzowną pomoc zapewnia pakiet concierge, który możemy wykupić w ramach ubezpieczenia. Pomoc obejmować będzie wówczas: 

• planowanie i organizację wyjazdów turystycznych w Polsce i poza granicami naszego kraju poprzez informowanie o ofercie biur podróży,  

• udzielanie informacji dotyczących min.: pogody w danym kraju, obowiązkowych szczepieniach, atrakcji turystycznych,

• organizację wynajęcia samochodu, wyczarterowania samolotu, jachtu,

• organizację, zakup i dostarczenie pod wskazany adres biletów lotniczych, kolejowych.

Pakiet concierge w ramach ubezpieczenia assistance to krok w przyszłość. Nie musimy już zajmować się i myśleć o wszystkim w przypadku wystąpienia konkretnej szkody. Możemy skupić się na sobie i swoich bliskich, mając poczucie bezpieczeństwa i pewność, że zajmą się wszystkim profesjonaliści. W przypadku ubezpieczeń nieruchomości concierge zajmie się np. zorganizowaniem usług hydraulicznych lub transportem mienia po pożarze. W polisach na życie organizacją np. wizyt lekarskich, zakupu biletów do teatru czy rezerwacją hotelu. Czasu mamy coraz mniej, dlatego dysponujmy nim dobrze, a gdy można delegujmy obowiązki, zwłaszcza te codzienne i drobne na innych. 

Polska Kancelaria Brokerska posiada wyspecjalizowany zespół brokerów ubezpieczeniowych w obszarze tworzenia rozwiązań assistance concierge. Możesz polegać na ich wiedzy i doświadczeniu, które zostały docenione licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Dlaczego warto współpracować z brokerem?

Eksperci PKB przy tworzeniu produktów ubezpieczeniowych assistance concierge dokonują oceny wszystkich aspektów rynkowych, kierując się doświadczeniem i znajomością innych rozwiązań tego typu. Nasze doświadczenie bazuje również na informacjach zdobytych w postępowaniach odszkodowawczych, dysponując rozległą bazą danych z likwidacji szkód i ocen klientów, jesteśmy w stanie tworzyć rozwiązania dające  gwarancję satysfakcji klientów. Przyświecające naszym brokerom motto brzmi „Zawsze po Twojej stronie”. 

 

Ten serwis używa plików cookies.
Korzystanie z tego serwisu, bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej...