Wiedza

Zawsze po Twojej stronie
poniedziałek, 21 listopad 2022

Bordero składkowe

Bordero składkowe

To niezwykle pięknie brzmiące słowo pochodzi od francuskiego bordereau i oznacza listę lub rachunek. Innymi słowy to specyficzny dokument rozliczeniowy wykorzystywany w wielu dziedzinach gospodarki.

Najczęściej mamy z nim do czynienia w transporcie oraz w trakcie przygotowywania przesyłek zbiorowych. Niemniej jednak słowo to emigrowało na grunt ubezpieczeń i tego rodzaju definicją zajmiemy się bliżej.

 Bordero jako tradycyjny dokument reasekuracyjny dzielimy na: składkowe i szkodowe. Każdy z nich dotyczy innej sfery rozliczeniowej w ubezpieczeniach. 

Bordero składkowe 

Dokument ten zawiera szczegółowe rozliczenie ubezpieczyciela z tytułu zawartych umów ubezpieczenia. Jest on stosunkowo prosty do wygenerowania, ale co istotniejsze bardzo potrzebny w obrocie przedsiębiorstwa. Można go przygotować na podstawie jednego miesiąca bądź dokonać kwartalnej analizy. 

Bordero składkowe to jeden z kluczowych dokumentów stanowiących podstawę do rozliczenia z ubezpieczycielem. Dokumenty analityczne tego rodzaju są szczegółowo badane przez brokera. W tym wypadku skuteczną pomoc oferują wysokiej klasy, renomowani brokerzy z biura brokerskiego Polskiej Kancelarii Brokerskiej. Ich wiedza i doświadczenie skutecznie zabezpieczą interesy ubezpieczającego, w myśl zasady „Zawsze po Twojej stronie”. Brokerzy z Polskiej Kancelarii Brokerskiej aktywnie śledzą wszelkie zmiany i przywiązują ogromną wagę do wnikliwej analizy rozliczeń i umów z towarzystwami ubezpieczeniowymi.

 

Baza wiedzy

Ten serwis używa plików cookies.
Korzystanie z tego serwisu, bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej...