Wiedza

Zawsze po Twojej stronie
czwartek, 27 październik 2022

Awaria poszczególna

Awaria poszczególna

To zagadnienie z obszaru kodeksu morskiego. Awaria poszczególna obejmuje wszelkie szkody i straty poniesione przez statek lub towar w czasie podróży morskiej na skutek jakiegoś wypadku, poza szkodami spowodowanymi normalnym zużyciem lub związanymi z awarią wspólną.

Wszelkie koszty dotyczące awarii poszczególnej ponosi zawsze poszkodowany lub ten, kto za nie odpowiada. Do awarii poszczególnej zaliczane są również straty pośrednie, czyli wynikłe z przestoju, różnicy cen oraz szkód w środowisku.

Awaria poszczególna nie jest w ubezpieczeniu rodzajem niebezpieczeństwa a tylko rodzajem szkody. 

Zauważyć można coraz większą świadomość dotyczącą bezpieczeństwa morskiego, ochrony środowiska oraz zabezpieczenia interesów majątkowych armatorów.  Znajduje to odzwierciedlenie we wzroście zainteresowania ubezpieczeniami morskimi. W tym kontekście warto pamiętać o roli brokera ubezpieczeniowego, który przede wszystkim zadba o nasze interesy. Polska Kancelaria Brokerska działa w myśl zasady: Zawsze po Twojej stronie, co zostało wielokrotnie docenione otrzymanymi nagrodami i wyróżnieniami. 

Biuro brokerskie PKB posiada zespół brokerów wyspecjalizowanych w obszarze ubezpieczeń morskich. Możesz polegać na ich wiedzy i doświadczeniu, gdyż zajmują się ochroną od zdarzeń morskich i awarii wspólnej lub poszczególnej. Dla ubezpieczonego ważnym aspektem ochrony są różnorakie jurysdykcje i odmienne międzynarodowe praktyki zwyczajowe. Dlatego ubezpieczenia morskie wymagają pogłębionej znajomości odmienności międzynarodowych i złożonej praktyki związanej z banderą jednostki. 

Skontaktuj się z naszymi ekspertami, aby wyjaśnić znaczenie awarii poszczególnej na tle reguł Yorku-Antwerpii czy też tekstu Reguł Pekińskich. Wykorzystaj nasze międzynarodowe doświadczenie i relacje biznesowe przy prawidłowym zabezpieczeniu awarii poszczególnej, możesz w tym zakresie polegać na specjalistach biura brokerskiego PKB – Polskiej Kancelarii Brokerskiej.

 

Baza wiedzy

Ten serwis używa plików cookies.
Korzystanie z tego serwisu, bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej...